Naszym dzieciom.


21 cze 2018

Czytam las - Zaproś książkę do lasu WIOSNĄ!

Witamy dzisiaj kalendarzowe lato, choć ono, można powiedzieć, już w pełni obecnie. Pora na podsumowanie wydarzeń wiosennych, które miały miejsce w ramach  naszego projektu Czytam las! - Zaproś książę do lasu! 


W marcu zaprosiliśmy Was do czytania na łonie natury, doboru lektur dostarczających nam solidnej porcji relaksu, do przybliżania dzieciom leśnej przyrody, najlepiej w przy otwartym umyśle i sercu - w otoczeniu jej samej. 
Cieszę się, że pomysł spotkał się z odzewem i kilka osób zechciało się do nas przyłączyć. Dziękuję za miłe maile. 
Na jak różne sposoby można Czytać las przekonacie się zaglądając do poniższego zestawienia wpisów oraz odwiedzając blogi uczestników projektu. Do czego gorąco namawiam!
Warto wymieniać się świeżym spojrzeniem, odkrywczą zabawą i lekturą.

Blog Chatka na sowich nóżkachLas woła nas także latem! Jeśli nie zrealizowaliście dotąd celu Waszej leśno-literackiej wyprawy, to nic straconego. Możecie dołączyć w każdej chwili, chętnie opowiemy innym zarówno o Waszych czytelniczych inspiracjach, leśnych zabawach i działaniach przyrodniczych.  Zapraszamy do projektu!

Las kusi nie tylko pachnącym igliwiem, niezgłębioną ciszą czy możliwością odpoczynku na świeżym powietrzu. W szczególności spotkanie z lasem, to próba odszyfrowania jego tajemniczych znaków, zgłębienia języka, którym on do nas przemawia i nawiązania z nim indywidualnej więzi. 

                             kochana sister :) Park Narodowy Sekwoi 2017
                                 dziękujemy cioci za niesamowite fotki:)

Czy jeszcze wiesz co to znaczy czuć na twarzy pajęczą nić, czy wiesz jak to jest czuć wilgoć znad mchów po deszczu, czy pamiętasz jeszcze gorzką woń jesiennych liści? Czy zna je Twoje dziecko? Zapraszamy na lato, jesień i zimę do projektu:)


4 komentarze:

 1. Mam zamiar chodzić do lasu w lipcu - będziemy mieszkać tuż obok. Ale chyba bez książki. Książki będę czytać na ławeczce ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, nic na siłę:) Książka może być "pomostem" do lasu lub leśny spacer może być "pomostem" do lektury:) Więcej o tym wkrótce napiszę, za to polecam Wam serdecznie "Ostatnie dziecko lasu", jeśli jeszcze nie znacie:) Udanych wakacji!

   Usuń
 2. To się nazywa dendroterapia, im większe drzewo przytulasz tym więcej energii czerpiesz :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kocham drzewa za ich energię, lubię też coś dawać drzewom w zamian:)

   Usuń

Dziękuję za podzielenie się Twoimi wrażeniami:)