Naszym dzieciom.


14 paź 2018

Gdzie się chowa śnieżna sowa?

I gdzie się chowają pozostałe zwierzęta, kiedy wchodzimy do lasu? Są płochliwe, to pewne. Czasem natrafiamy na jakiś świeży trop, czasem sójka zdąży ostrzec wszystkich mieszkańców w porę. Innym razem jaszczurka szybciutko zaszyje się w liściach lub przebiegnie spłoszony na polu koziołek, dopadając bezpiecznej ściany lasu. Samotnie mamy więcej szczęścia niż z rozemocjonowaną gromadką. No więc, gdzie te zwierzaki?Pobawiliśmy się w chowanego między drzewami, poszukaliśmy również zwierząt w książce Naszej Księgarni, a ponadto mogliśmy je policzyć!

Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach!
(Brendan Kearney, przeł. Joanna Wajs, NK 2018), to książka, która może być wstępem do przeżycia fascynującej przygody ze światem fauny. Każda rozkładówka tej książki jest planszą przedstawiającą krajobraz z różnych stref klimatycznych na Ziemi. Wprowadzeniem do nich jest mapa świata z legendą. Zadaniem czytelnika jest odszukanie konkretnej liczby niezwykłych gatunków, które ukryły się pomiędzy skałami, w wodzie czy na konarach drzew. 
Znalezienie 15 ryżojadów lub 78 robaków rurkowych gwarantuje, że zapamiętamy je już na zawsze. Czytanie tej książeczki to przy okazji super mnemotechniczna zabawa. Ale spokojnie, poradzą sobie z nią dzieci, które zliczają nawet do pięciu. Polecamy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za podzielenie się Twoimi wrażeniami:)